3 AI Seçti: 2024’te İdeal Portföyde Bu Altcoin’ler Olmalı!

Yapay zeka (AI) araçlarının, hatalı olmalarına rağmen veri toplama ve birleştirme gerektiren görevlerde yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Analistler, üç gelişmiş yapay zekaya başvurdu ve onlardan 2024 için ideal kripto portföyünü oluşturmalarını istedi. Bunun için OpenAI’ın ChatGPT-4 Turbo’su, Anthropic’in Claude 3 Opus’u ve xAI’nin Grok’u kullanıldı. Ek olarak onlardan 10.000 dolarlık bir başlangıç yatırımını dikkate alarak portföy tahsislerini göstermelerini istedi. İlginç bir şekilde, önerilen üç altcoin portföyünde, seçimler ve ağırlıklarındaki bazı farklılıklar arasında dikkate değer benzerlikler var.

ChatGPT’nin ideal altcoin portföyü nedir?

Finbold analistlerine göre, dikkat çekici bir şekilde, üçünün de ideal bir kripto portföyünde en büyük iki pozisyon olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) var. Bitcoin, her üç yapay zekada da %40 veya net değeri 10.000 dolar olan bir kripto para birimi yatırımcısı için 4.000 dolar ağırlığındadır. Bu arada ChatGPT ve Grok, Ethereum’a 3.000 dolar (%30) ayırırken Claude bunu 2.500 dolar (%25) yatırım yapıyor. Ayrıca, danışılan üç yapay zeka arasında kripto portföyünde değişen paylara sahip Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve Polkadot (DOT) yer alıyor.

Özellikle ChatGPT-4’ün ideal kripto portföyü sekiz tahsisten oluşuyor ve çeşitlendirmeye odaklanıyor. Yapay zeka ayrıca kripto para piyasasının hızlı temposunu takip etmek için sürekli “Araştırma ve Ayarlama”nın önemini de vurguluyor. Binance coin (BNB) 1.000 dolar (%10) yatırımla üçüncü sırada yer alırken, onu Cardano (ADA) Solana ve Polkadot takip ediyor. Her biri 500 dolar (%5) alıyor. Son olarak, Chainlink’e 300 dolar (%3) yatırım ve diğer altcoinler ve gelişen teknolojilere 200 dolar (%2) çeşitlendirilmiş tahsis var.

Claude 3 Opus’un en iyi kripto portföyü

Benzer şekilde Claude 3 Opus, BNB ve ADA’yı üçüncü ve dördüncü en büyük kripto para birimleri olarak seçiyor. ChatGPT’nin kripto portföyüne benzerlik sırasıyla DOT, SOL ve LINK ile devam ediyor. Ancak Cardano, Claude’un portföyünde %10’luk bir ağırlığa sahipken Chainlink %5’lik bir paya sahip ve daha küçük çeşitlendirmeler yok. Bu yapay zeka aynı zamanda kapsamlı araştırmanın önemine dikkat çekiyor. Ayrıca yatırımcıların karar verirken risk toleranslarını dikkate almaları gerektiğini belirtiyor.

Grok AI’nin kripto portföy tahsisi örneği

Daha sonra, Elon Musk’un X girişimi Grok tarafından geliştirilen yapay zeka, BNB ve Cardano’yu kaldırırken en son Uniswap’i (UNI) ekliyor. Grok ayrıca Chainlink ve Polkadot’a 1.000 dolar (%10) tahsisle diğer ikisinin iki katı yatırım yapıyor. Solana, Grok’un beşinci seçimi olan üç yapay zeka aracının tamamında da 500 dolar (%5) ile aynı ağırlığa sahip. Merkezi olmayan borsa Uniswap, zincir olmayan, diğer zincirler üzerine kurulu bir protokol olan tek yatırım oldu.

Son olarak xAI’nin sohbet robotu, kripto portföyünün güçlü temellere, aktif gelişime ve gerçek dünyadaki kullanım senaryolarına sahip kripto para birimlerine odaklandığı sonucuna varıyor. Daha önce Elon Musk’un yapay zekası, X’teki ödemeler için ideal kripto para birimini seçmişti. Her şey göz önüne alındığında, bu kılavuzlar en iyi 2024 yatırım stratejisini oluşturmak için tek bilgi kaynağı olmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x